Цікавий до всього сучасного у геодезичній галузі директор Інституту геодезії Третяк Корнилій Романович випадково потрапив на сторінку компанії Javad і заповнив форму

http://www.javad.com/jgnss/javad/news/pr20200801.html

Таким чином Інститут геодезії став учасником «The next generation program» від світового лідера з  інновацій в області супутникових технологій для геодезії. Фірма JAVAD прагне до співпраці з кваліфікованими навчальними закладами у світі, щоб допомогти у навчанні наступного покоління професіоналів галузі глобальних навігаційних супутникових систем (GNSS). GNSS рішення JAVAD підтримують майже всі функції позиціонування, навігації та визначення часу, тому їх можна викладати у широкому спектрі предметів від основ GNSS до просунутих тем. Включаючи аналіз спектру даних, циклічні помилки, топографічне знімання та багато іншого.

   У березні 2021 року два комплекти приймачів були передані Інституті геодезії. Запуск приладів у навчальний процес директор делегував старшому викладачу кафедри Інженерної геодезії Вівату Анатолію Йосиповичу. Він розробив відеоінструкції для роботи з приладом у статичному та  режимі реального часу (RTK). До речі для роботи в RTK режимі фірмою JAVAD розроблено програму для Android OS та IOS - JMT-R, яку може завантажити кожен студент безкоштовно. Цього року прилади були задіяні у навчально-технологічній практиці та практиці з ГНСС-технологій для студентів кафедр Інженерної геодезії та Вищої геодезії та астрономії. В RTK режимі прилади підключено до NTRIP кастера Інституту геоодезії мережі базових станцій Geoterrace.

Вікно програми JMT-R

 

Комплексна навчально-технологічна практика

 

Під час рекогностування  нових станцій мережі Geoterrace нами виконано контроль визначення координат на пункті Ізмаїл, який входить у світову спадщину Юнеско. Це початковий пункт дуги меридіану довжиною у 2822 кілометри, визначеної геодезистами у 1855 році методом тріангуляції.

 

Початковий пункт дуги Струве. Ізмаїл, Одеська область, спадщини Юнеско

 

 

 

 

 

 

 

У цій же експедиції мали цікавий досвід перевірки приладом JAVAD Triumph 2  рівня Чорного моря на базі Політехнік 2 у Морському.

Визначення рівня Чорного моря

 

Спочатку результат вразив – був близький до нуля. Але детальніший аналіз показав, що він неправильний, повинен бути +0,15 м. Технічна підтримка JAVAD досить швидко вирішила проблему. Ними випущено оновлення програми JMT-R, де виправлено дану неточність.